ЗАСІДАННЯ, 25 січня 2022

Rada

25. 1. 2022

Стенограма

Доброго ранку, шановні народні депутати та гості Верховної Ради України! Насамперед я перепрошую, що ми всі затрималися, тому що в нас була анонсована зустріч лідерів політичних фракцій і груп з міністром оборони і з Головнокомандувачем, і тому ми обговорили ці питання. Я думаю, що ваші колеги повідомлять вас про нашу зустріч. Шановні колеги, я прошу вас підготуватися до електронної реєстрації. Нагадую, що після початку реєстрації необхідно, утримуючи сенсорну кнопку, натиснути на зелену кнопку "За" та утримувати ці дві кнопки одночасно до кінця реєстрації. Шановні колеги, прошу приготуватися до реєстрації. Готові реєструватися? Прошу народних депутатів реєструватися. У залі зареєстровано 181 народний депутат. Пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим. Шановні народні депутати, сьогодні у нас день народження Президента України Володимира Олександровича Зеленського. Давайте привітаємо. Шановні народні депутати, відповідно до статті 25 Регламенту у вівторок ми маємо 30 хвилин для виступів уповноважених представників депутатських фракцій та груп для внесення пропозицій, оголошення заяв і повідомлень. Тому прошу представників фракцій і груп записатися на виступи. Слово надається народному депутату України Загородньому Юрію Івановичу, фракція політичної партії "Опозиційна платформа - За життя". Юрій Анатолійович, будь ласка, Бойко.

Шановний пане спікер, шановні народні депутати, я впевнений, що сьогоднішня ситуація… вперше за 30 років незалежності України наша країна має так багато викликів: військовий конфлікт на сході, енергетична небезпека, зростання цін, боротьба з епідемією – Сьогоднішня влада і діючий Президент, йдучи на вибори, обіцяли принести в країну мир. Що сьогодні ми бачимо після двох років правління? Ми бачимо повністю заблокований процес Тристоронньої контактної групи, практично в нас не працює Нормандський формат, вісім років триває конфлікт, ми втрачаємо людей, зупиняється економіка, а при спалахах конфлікту інвестори просто тікають з країни, забираючи гроші. Діючий Президент, його Якщо цей парламент не здатний на такі політичні кроки, яких чекає вся країна, то треба просто мати політичну та й просто людську совість саме розпуститись і надати можливість народу України обрати новий склад парламенту, нових депутатів, які будуть виконувати свої обіцянки привести країну до миру і ділом докажуть це суспільству. Це справедливо, це чесно і це є наша політична позиція. Дякую за увагу.

Юрій Камельчук, фракція "Слуга народу", будь ласка. Камельчук, будь ласка.

Прошу передати слово Давиду Арахамії.

Будь ласка, Давид Арахамія, "Слуга народу", будь ласка.

Шановні друзі, шановні колеги, вітаю вас з першим сесійним днем! Наші військові зараз демонструють стійкість, демонструють холодний розум, готуються до можливих всіх сценаріїв – але жодної паніки, жодної дестабілізації і таке інше. Інакше, якщо це спрацює, якщо українці піддадуться цим панічним настроям, ми фактично ризикуємо підставити під загрозу всю економіку України. І навіть якщо Тому я всіх застерігаю від таких сценаріїв, У нас сьогодні о 9-й ранку була закрита зустріч з керівництвом Міністерства оборони, ми отримали всі необхідні відповіді. Тому зберігаємо спокій і працюємо. Слава Україні! Дякую.

Слово надається народній депутатці України Совсун Інні Романівні, фракція політичної партії "Голос". І я так розумію, що передає. Рудик Кіра, будь ласка.

Доброго дня! Я, Кіра Рудик, лідерка партії "Голос". За останні декілька місяців українці почали звертати увагу на політиків, і сьогодні, я впевнена, багато з них дивиться засідання Верховної Ради, щоб за нашими виступами, за нашими словами, щоб, читаючи Ця задача одна в незалежності від того, ми у владі чи ми в опозиції. Тому що єдиний розумний, єдиний дорослий крок українського політика зараз – це відкинути всі можливі політичні амбіції і протиріччя і працювати на виконання цієї єдиної задачі. Так, в неї включається і інформація, щоб запобігти паніці. Так, в неї включаються законопроекти, які ми вносимо для того, щоб посилити нашу армію, для того, щоб посилити наших військових. Так, в неї вкладаються і інші задачі, щоб протистояти іншим кризам, про які ми зараз набагато менше говоримо. Сьогодні кожен український політик повинен приймати рішення, базуючись на двох критеріях. Перший – це об'єднує чи роз'єднує суспільство. І ми повинні всі працювати на об'єднання. Другий – це посилає нашу країну чи послаблює. І кожен з нас повинен працювати тільки на посилення, тому що знову ж політичні амбіції зараз мають набагато менше значення ніж збереження нашої держави. Сьогодні, окрім питання ескалації з боку Росії, у нас зберігаються і нікуди не ділися три кризи. Перша – це економічна. Бо ми всі бачимо підвищення цін і ми бачимо, як потерпає кожен українець і малий, і середній бізнес. Партія "Голос" вносить податковий законопроект для того, щоб у людей залишилося більше грошей в кишені. Друге – Третє питання – це загроза

Дякую. Слово надається народному депутату України Цимбалюку Михайлу Михайловичу, фракція політичної партії Всеукраїнське об'єднання Юлія Володимирівна Тимошенко, будь ласка.

Прошу передати слово Юлії Тимошенко.